HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 TEMMUZ 2024, ÇARŞAMBA

DEĞİŞÖREN-YENİKENT YOLU YAPILIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Seyitgazi Belediyesinin koordinasyonuyla Değişören - Yenikent mahalleleri arasındaki bağlantı yolunda altyapı zemin iyileştirme çalışmaları başladı. Çalışmaları yakından takip eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Değişören Mahalle Muhtarı Selami Özdemir ile birlikte yoldaki çalışmaları inceleyerek Büyükşehir Belediyesi yetkililerden bilgiler aldı.
14.12.2023 10:24
DEĞİŞÖREN-YENİKENT YOLU YAPILIYOR
DEĞİŞÖREN-YENİKENT YOLU YAPILIYOR
Başkan Uğur Tepe: "Söz konusu yolun mahalle sakinlerimiz ile diğer sürücüler tarafından çok sık kullanıldığını bu sebeple altyapısının iyileştirilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ile yaptığımız istişareler sonucunda çalışmalar kısa sürede başladı. Özellikle yağışlı havalarda ulaşımda aksamalar meydana geliyordu. Ancak yapılan bu çalışmalar ile bu sorun ortadan kalkmış olacak. Kış gelmeden bu çalışmanın başlamasında bölgemiz insanı da son derece memnun. Muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Amacımız imkânlar ölçüsünde tüm mahallelerimizin sorunlarını çözmek. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz." Dedi.
Değişören Mahalle Muhtarı Selami Özdemir'de mağduriyetlerinin giderilmesi için yol çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e ve Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe'ye teşekkür etti. Muhtar Selami Özdemir Belediye Başkanı Uğur Tepe'nin mahalle merkezinde bulunan kantarın daha uygun bir yere alınmasını ileterek mevcut yere mahalle sakinlerinin çok amaçlı kullanacağı bir tesis yapılmasını talep etti. Başkan Tepe bu talebin kısa sürede yerine getirileceğini projenin önceden hazır olduğunu belirtti.
Toplam mesafesi 5,5 Km olan Değişören-Yenikent arasındaki mahalle yolunda çalışmaların kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Yolu kullanan sürücülerin dikkatli olması ve trafik işaretlerine uyması gerekiyor.
 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr