HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 TEMMUZ 2024, ÇARŞAMBA

EDEBİYATTAN SANATA’ SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tepebaşı Belediyesi'nin Kent ve Kültür Söyleşileri devam ediyor. Şair Haydar Ergülen'in koordinatörlüğünde gerçekleşen söyleşilerin bu ayki konuğu CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi oldu.
26.01.2024 13:09
EDEBİYATTAN SANATA’ SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
EDEBİYATTAN SANATA’ SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Tepebaşı Belediyesi'nin beğeniyle takip edilen ve şehrin kültür geleneği haline gelen Kent & Kültür Söyleşileri, birbirinden önemli isimleri Eskişehirlilerle bir araya getirmeye devam ediyor.
Şair Haydar Ergülen'in koordinatörlüğünde gerçekleşecek Kent & Kültür Söyleşilerinin bu ayki konuğu ise CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi oldu. Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi'nde gerçekleşen 'Edebiyattan Sanata' söyleşisine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Tepebaşı Belediyesi meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


"Benim edebiyatım hayattan sanata"


'Edebiyattan Sanata' konulu söyleşide konuşan Türkan Elçi, "Edebiyat benim derdimdir. Çünkü edebiyat biraz dert işidir. Eğer derdiniz yoksa edebiyatı yapamıyorsunuz. Benim edebiyatımı sanattan hayata değil, hayattan sanata şeklinde özetleyebilirim" dedi. Elçi, konuşmasında Tepebaşı Belediyesi'ne ve Haydar Ergülen'e teşekkür etti.


"Siyaset ve sanat yan yana oldu"


Söyleşinin ardından konuşan Başkan Ataç, "Tahir Elçi'yi saygıyla anmak istiyorum. Yüreğimiz hep buruk oluyor. Türkan hanımı tanımaktan çok gururlu ve mutluyum. Kapılarımız her zamana açık. Bugün böyle siyaset ve sanat yan yana oldu. Güzel bir sohbet oldu. Katıldığınız için teşekkür ediyorum" dedi.


"Hepimiz Türkan Elçi'nin yanındayız"


EBB Başkan Adayı Ünlüce, "Sevgili Tahir Elçi meslektaşım. Baro başkanıyken barışı inşa etmek için yaptığı inanılmaz çalışmalara bizzat şahidiz. O gün boğazımıza, içimize bir acı oturdu, geçmedi o acı. Ama bugün Türkan Elçi'nin barışa, umuda yaptığı bir yolculukta hepimiz yanındayız. Bu kadar büyük acıların içinde umudu yeşerten herkesin elinden tutmak istiyorum" diye konuştu.


CHP Milletvekili Süllü, "Sizi sadece bu söyleşide değil inşallah Başkanlarımızın başkanlığında sizleri Eskişehir'de ağırlayıp şehrimizi tanıtmak isteriz" dedi.


"Barışa ve kardeşliğe kendisini adamış olması çok kıymetli"


CHP Milletvekili Arslan, "Tahir Elçi aile olarak değerlendirilmeli. Tahir Elçi'nin ölümü, bir katliam olarak nitelendirmek lazım. Üstlenmiş olduğu barış elçiliği, öfke sözcüğünden hareketle, yaşamını kameralar önünde yitirmiş, edebiyatçı, yazar aynı zamanda hukuk insanı ve siyasetçi olarak barışa kardeşliğe kendisini adamış olmak ve o yönde yol yürüyor olması bizim de ona yoldaşlık ediyor olmamız benim için de çok kıymetli" ifadelerini kullandı.


Söyleşi katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

 

Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr