HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 TEMMUZ 2024, ÇARŞAMBA

Eskişehir Sit Alanları ve Tabiat Varlıkları Sayısı...?

12.06.2024 18:11
Eskişehir Sit Alanları ve Tabiat Varlıkları Sayısı...?
Eskişehir Sit Alanları ve Tabiat Varlıkları Sayısı...?
Güncel ve önemli bir ihtiyaca hizmet etmesi için, sürdürülebilir bir çevre anlayışı ile dijital formatta "Tarihten Bugüne Şehir ve Eskişehir Rehberi" dergisi çıkarma çalışmaları devam ederken Prof. Dr. Rıdvan KOZAK yaptığı açıklamada pek çok konuda sağlıklı verilere ulaşma süreçleri çok zaman alıcı ve can sıkıcı dedi.

 "Örneğin; Eskişehir Sit, doğal sit alanları, tabiat varlıkları ve anıtları sayıları, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı sitesinde başka sayılarda yer alırken, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü sitesinde daha farklı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı il Kültür ve Turizm Müdürlüğü sitesinde ise her ikisinden de farklı sayılarda olduğu tespit edildi."

Aşağıda linklerden durumun teyit edilebileceğini söyleyen KOZAK, veri araştırmacıları adına yetkilileri bir an önce ilgili siteleri güncellemeye davet ediyorum dedi.Eskişehir Doğal Sit Alanları ve Tabiat Varlıkları Sayıları için Mevcut Dijital Kaynaklar: (Tarih: 12.06.2024)

https://korumakurullari.ktb.gov.tr/TR-89061/tasinmaz-kultur--varliklari-ve-sit-alanlari.html

https://eskisehir.ktb.gov.tr/TR-70890/tasinmaz-kultur-varliklari.html

https://webdosya.csb.gov.tr/db/eskisehir/icerikler/tab-at_envanter-_k-20240610155605.pdf

https://www.csb.gov.tr/sit-alanlari/arama

 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr