HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 TEMMUZ 2024, ÇARŞAMBA

ESKİŞEHİR'DE GÜMÜŞ AKADEMİ'NİN KONUĞU ALİ ÖZÇELİK OLDU

Eskişehir'deki Gümüşhaneliler Derneği tarafından Gümüşhaneli olup üniversitede okuyan öğrencilere yönelik uzun yıllardır devam eden  'Gümüş Akademi'nin yeni sezondaki ilk konuğu iş insanı  Mad.Yük.Müh. Ali Özçelik oldu.
12.11.2023 15:48
ESKİŞEHİR'DE GÜMÜŞ AKADEMİ'NİN KONUĞU ALİ ÖZÇELİK OLDU
ESKİŞEHİR'DE GÜMÜŞ AKADEMİ'NİN KONUĞU ALİ ÖZÇELİK OLDU
Gümüş  Akademi'nin Kasım ayı toplantısına başta Dernek Başkanı İrfan Ataman , Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Hüseyin Turhan,Genel Sekreter Osman Nebioğlu,Onur Kurulu Üyesi Nihat Özçelik başta olmak üzere Eskişehir Osmangazi , Anadolu ve Eskişehir Teknik Üniversitelerinde okuyan öğrenciler katıldı.
Yeni sezonun ilk toplantısı aynı zamanda üniversiteyi kazanarak Eskişehir'e gelen öğrencilerle tanışma imkanı sağlandığının altını çizen Dernek Başkanı İrfan Ataman, gençlere eğitim süreleri boyunca dernek olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.
Eskişehirde başarılı iş hayatına devam eden Bilim Madencilik Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Maden Yük.Müh.Ali Özçelik  konuşmasında gençlerle tecrübe paylaşımında bulunarak önemli tavsiyelerde bulundu.
Ali Özçelik konuşmasında özetle şunları söyledi: "  Öncelikle Başkan Yardımcısı  olduğum Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğimize sizlerle bizleri buluşturduğu için  teşekkür ediyor hepinize hoş geldiniz diyorum. Sizin gibi yıllar önce bu güzel kentimize Eskişehir'e Adapazarı'ndan 1983 yılında üniversite okumak için gelmiş bir ağabeyinizim hemşerinizim. Bugün buraya 85 yaşında Emekli Öğretmen babam Nihat Özçelikle birlikte geldim. Babamın bize hiç unutmam bir sözü vardı o tarihlerde."Oğlum yeterki siz okuyun. Hayatınızı kurtarın. Çeketimi bile satar sizi okuturum". Bu söz hep kulağımızda küpedir. Maden Fakültesini burada bitirdikten sonra meslektaşım olan eşim Vedia Hanımla birlikte iş hayatına başladık. Büromuzu açarak çalışmaya başladık. Bugün geriye doğru şöyle baktığımda yaklaşık 35 yıllık bir firmayız. Zaman çabuk geçiyor. Bizim zamanımızda belki daha öncesinde sistem sizi sürüklüyordu iş hayatına. Ama şimdi bunun tam tersi bir durum var.  Dolayısıyla siz kendinizi iyi yetiştirip işin peşinden koşmak zorundasınız. Eskişehir eğitim için imkanları uygun olan iyi bir kent. Beklentilerinize cevap verebilecek nitelikte büyükşehir. Bunu iyi değerlendirin." Dedi.
Umudunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin kimse size dolu bardağı sunmuyor diyen Mak.Yük.Müh.Ali Özçelik sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: "O bardağı siz dolduracaksınız. Başkası size dolu verirse sonra geri istiyor.Kendinizi iş hayatında nasıl bir yerde görmek istiyorsanız planlamanızı ona göre yapacaksınız.Sevdiğiniz işi yapın. Arzu ettiğiniz alanda emek verin.Yüreğinizdeki anne-baba aşısını, berrak temiz Gümüşhanelik duygusunu hiçbir zaman kaybetmeyin.Nerede olursanız olun hangi işi yaparsanız yapın, doğruluktan ve dürüstlükten asla ayrılmayın, verdiğiniz sözü tutun.Empati yapmayı aklınızdan çıkarmayın. Bu davranışlar sizi ileride mutlu ve başarılı bir birey yapacaktır.Ticaret iş hayatı bir türlü gelip geçiyor ama erdemli insan olmak işte o baki kalıyor bu hayatta." Dedi.
Dernek Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Hüseyin Turhan'da yaptığı açıklamada "Gümüş Akademi'yi çok önemsediklerini, gençlere rol model olacak, kariyer planlaması ekseninde iş ve çalışma hayatında başarı hikayesi olan İş İnsanı Ali Özçelik'e desteği için teşekkür etti.
Programın sonunda  gençlerin sorularını yaşamından örnekler vererek cevaplayan Ali Özçelik ,öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak her zaman bir telefon kadar kendilerine yakın olduğunu sözlerine ekledi.
Gümüş Akademi günün hatırası olarak fotograf çekimiyle sona erdi.
Gümüş Akademi'nin Aralık Ayı konuğu Eskişehir Sanayi Odası Üyesi Metasoft firmasının Yön.Kur.Başkanı iş insanı Mehmet Taşkın olacağı belirtildi.

ESKİŞEHİR'DE GÜMÜŞ AKADEMİ'NİN KONUĞU ALİ ÖZÇELİK OLDU

ALİ ÖZÇELİK KİMDİR?
Maden Yüksek Mühendisi, 23.10.1966 Adapazari dogumlu ( Anne Merhum Asiye Özcelik-Baba Emekli Öğretmen Nihat Özçelik ve Kardesleri Gümüşhane Torul ilcesi dogumlu). 1989 Yilindan bu yana Bilim Madencilik Ltd. Şti ve 2019 yilindan bu yana YİVA OTEL KAZDAGLARI işletmelerinin sahibi. Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Kurucu Üye ve Başkan Yardımcısı. Anadolu Folklor Kültür ve Sanat Dernekleri Federasyonu Başkanı, Evli ve iki çocuk babası.

 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr