HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 19 HAZİRAN 2024, ÇARŞAMBA

SENFONİ ORKESTRASI’NDAN BAROK GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Barok gecesiyle müzikseverlerle buluştu. Çeşitli Barok dönem bestecilerin eserlerini icra eden Senfoni Orkestrası'na ilgi büyüktü.
06.02.2024 14:07
SENFONİ ORKESTRASI’NDAN BAROK GECESİ
SENFONİ ORKESTRASI’NDAN BAROK GECESİ
Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde verilen konserde orkestra şefliğini dünyaca ünlü usta şefimiz Gürer Aykal üstlenirken, solistler ise genç ve yetenekli viyolonsel sanatçıları Belgi Karya Olcaytu ve Selin Körükoğlu oldu.
A.Vivaldi'nin İki Viyolonsel Konçertosu'yla başlayan konser, F.S.Geminiani'nin Konçerto Grosso ve O.Respighi'nin Antik Danslar ve Aryalar No.3 Suiti ile devam etti. Eserlerin icrasından sonra sahneye çıkan Ahmet Ataç, Şef Gürer Aykal'a Uğur Mumcu'yu Anma plaketini takdim etti ve teşekkürlerini sundu. Ardından söz alan Aykal, Eskişehir'in kendisi için hep özel olduğunu vurguladı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti. J. Haydn'ın Asker Senfonisi'nin icrasının ardından son bulan konser dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.
Gelecek programda orkestra şefi Burak Tüzün'ün yönetimindeki Senfoni Orkestrası film müzikleri konseri verecek. Can Atilla'nın Sultanlar Aşkına bestesi ile 9 Şubat gecesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde müzikseverlerle buluşacak.
 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr