HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 19 HAZİRAN 2024, ÇARŞAMBA

Google kripto dolandırıcılarına dava açtı

Google, sahte uygulamalar aracılığıyla kullanıcıları kandırdıkları için kripto dolandırıcılarına dava açtı
 
05.04.2024 08:26
Google kripto dolandırıcılarına dava açtı
Google kripto dolandırıcılarına dava açtı
Google, dünya çapında 100.000'den fazla kullanıcıyı etkileyen büyük bir kripto para birimi dolandırıcılığı düzenlemekle suçlanan bir grup kişiye karşı dava başlattı.

Bugün açılan dava , yatırım ve kripto borsa uygulamalarının Google Play Store üzerinden hileli olarak dağıtıldığı iddiasını hedef alıyor.

Google, kullanıcılarını korumak için yasal emsal oluşturmayı hedefleyerek kripto dolandırıcılarına karşı harekete geçen ilk teknoloji şirketi olduğunu söylüyor. Dava, sanıkları kimlikleri, konumları ve Google Play'e yüklenen uygulamaların niteliği hakkında yanlış beyanlarda bulunarak Google'ı aldatmakla suçluyor.

Google, dolandırıcılara karşı Şantajcıdan Etkilenen ve Yolsuzluk Yapan Kuruluşlar (RICO) yasasından ve sözleşme ihlali iddialarından yararlanıyor . Sanığın en az 87 sahte uygulama yayınladığı ve kullanıcıları yatırımlarının meşruluğu konusunda yanılttığı bildirildi.

Google'ın genel danışmanı Halimah DeLaine Prado, CNBC Crypto World ile yaptığı bir tartışmada, "Bu, kaynaklarımızı gerçekten kötü aktörlerle mücadele etmek için kullanmamız için eşsiz bir fırsat" dedi. 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr