HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 TEMMUZ 2024, ÇARŞAMBA

UZMAN ÇAVUŞ AİLELERİ ATAMA BEKLİYOR!

Atanamayan Uzmanlar Derneği,kadın kolları üyesi Selime Tosun, yaptığı basın açıklamasında 7 yıl ve üzeri Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet etmiş ancak bir çok sebeple görevinden ayrılan uzmanların atanamadıklarını dile getirdi.
29.12.2023 09:57
UZMAN ÇAVUŞ AİLELERİ ATAMA BEKLİYOR!
UZMAN ÇAVUŞ AİLELERİ ATAMA BEKLİYOR!
Selime Tosun açıklamasında şu görüşlere yer verdi : " Bizler 3269 sayılı kanun ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nde uzman çavuş olarak görev yapmış görevlerinden ailevi sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuş eşleriyiz.Kanunen 7 yıl ve üzeri görev yapan uzman çavuşların kanunen memuriyet hakkı var. Bu hakkımız kurumların inisiyatifine bırakılıyor. İnisiyatif sonucu referans (torpil) olayları ortaya çıkıyor.Aynı kanuna tabi olup referansı olan kişiler yerleşebiliyorken bizler açıkta kalıyoruz. Bir hak varsa bu hak herkese verilmeli ve adalet sağlanmalıdır." dedi.

BİRÇOK AİLENİN YUVASI DAĞILIYOR

Gençliklerinin en verimli çağlarında askeriyede görev yapan uzman çavuşlar görevlerinden ayrılınca hiçbir iş tecrübesi olmadığı için işsiz kalıyor diye Selime Tosun açıklamasının devamda : "Ya da özel sektörlerde işçi olarak çalışmak zorunda kalıyor.Birçok ailenin yuvası dağılıyor ve çocukları mağdur oluyor.Bizler eşlerimiz görevdeyken çocuklarımızla birlikte yeteri kadar cefa çektik çekmeyede devam ediyoruz . Şu anda geçim sıkıntısı yaşıyoruz aileler olarak. Çocuklarımızın ihtiyaçlarını yerine getiremiyoruz.Anne baba olarak onların geleceği adına endişe ediyoruz. Bizler referans, torpil olmadan devlet eliyle genel atama bekliyoruz.  Yıllarca vatanı milleti için canını ortaya koyan ailesini çocuklarını arkada bırakıp vatanı için en ön safta mücadele veren bu kahramanların hakkı bu memuriyet. Bu hak adil ve eşit bir şekilde verilmeli vefa borcu ödenmeli.  Bizler bir eş ve en önemlisi anne olarak eşlerimizin her zaman yanındayız. Haklarını alıncaya kadar her türlü mücadeleyi onlarla birlikte vereceğiz." dedi.

UZMAN ÇAVUŞ AİLELERİ ATAMA BEKLİYOR!
 
Yorumlar
Gökhan Ceylan
Teşekkürler #EskiUzmanÇavuşlar İnandık başaracağız
Hakan TOSUN
#EskiUzmanÇavuşlar Bizlere destekleriniz için teşekkür ederiz
Yasin At.
#EskiUzmanÇavuşlar Ve aileleri Adına destekleriniz için teşekkür ederim 🇹🇷
Selime TOSUN
#EskiUzmanÇavuşlar çok teşekkür ederiz emeğinize sağlık 🇹🇷🇹🇷 İNANDIK BAŞARACAĞIZ İNŞAALLAH BİZLER BAŞKANIMIZ MUSTAFA GÜNDEŞLİYLE
Hakan TOSUN
#EskiUzmanÇavuşlar Bizlere olan destekleriniz için teşekkür ederiz. Bizler İNANDIK BAŞARACAĞIZ
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr