HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 TEMMUZ 2024, ÇARŞAMBA

Coğrafi işaretli ürünler 17 mi 14 mü?

05.07.2024 10:51
Coğrafi işaretli ürünler 17 mi 14 mü?
Coğrafi işaretli ürünler 17 mi 14 mü?
Coğrafi işaretli ürünler 17 mi 14 mü?

Bir öğrenci Eskişehir'in coğrafi işaretli ürünleri sayısı nedir sorusuna 17 deyip 14 saysa emin olun sınıfta kalır! Fakat bu günkü tarih itibariyle Türk Patent ve Marka Kurumu istatistik tablolarında Eskişehir için 17 sayısı veriliyor, buna karşılık veri tabanı aramasında 14 ürünle karşılaşılıyor. Teyit etmek tam yarım günümüzü aldı. Harcanan zaman yanında stresi de cabası.  2023 yılı istatistikleri için bu çelişkili bilgi yaklaşık 4-5 aydır ortada durduğuna göre, anlaşılan o ki bu durumu görev edinip uyaracak bir yapı bulunmuyor.

Netice olarak, "Eskişehir Dergisi" çalışmaları sürecinde tarafımızdan tespit edilen bu maddi hatalı durumu, şehrin ticaretini yöneten oluşumların dikkatine sunuyor, "sessiz terk" (Quiet Quitting) olarak ifade edilen anlayışın, daha açık bir ifadeyle beni ilgilendirmez tavrının, kurumlara nüfuz ederek yerleşmesine izin verilmemesini diliyoruz.

Prof. Dr. Rıdvan KOZAK

Farklı Bilgi İçeren Linkler:

https://www.turkpatent.gov.tr/cografi-isaretler-ve-geleneksel-urun-adi-istatistik

https://ci.turkpatent.gov.tr/veri-tabani
 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--


logo

   E-posta: bilgi(@)eskisehirdenhaber.com
Tüm hakları Eskişehirden Haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr